כשהמשרד הופך לבית – ככה תרהטו משרד פעיל

כשהמשרד הופך לבית – ככה תרהטו משרד פעיל ומקצועי

רבים מאיתנו שמנהלים או עובדים במשרד, יודעים כי שעות עבודה ארוכות – הופכות לעיתים את מקום העבודה לבית שני. בכך אנו מוצאים כי את המשרד אנו עוזבים בשעה מאוחרת, בעוד שאת יום העבודה אנו מתחילים די מוקדם. לעיתים, מרחב העבודה הופך לסוג של בית שני, בו אנו עובדים, מקבלים לקוחות, מעסיקים עובדים וחוגגים בו רגעים חשובים של בית העסק. בחלל זה אנו מארגנים ישיבות, כנסים ואף מביאים למקום את הילדים או את חיית המחמד שלנו כדי שיעבירו איתנו זמן כיפי במקום העבודה. לכן חשוב שמרחב זה יהיה מעוצב בצורה נאה ויספק ריהוט משרדי נוח.

כיצד מרהטים ומעצבים את המשרד

כאשר אתם מחליטים לעצב את מקום העבודה או לבצע שינוי מהותי במרחב, חשוב בתחילה לוודא כי המקום נקי ומסודר. פנו פסולת מהמקום, מיינו ניירת וחפצים, בצעו ניקוי שטיחים מקצועי – במידה ויש לכם שטיחים מקיר לקיר – והכינו את המרחב לריהוט. חשוב לצבוע את הדירות בגוונים רעננים כמו: ירוק, מוקה, לבן 'קליפת ביצה', או צהוב בהיר. לאזורי ההפסקה וההמתנה – בחרו צבעים עזים יותר כמו בורדו, כחול ושאר גוונים עמוקים.

בחירת ריהוט משרדי

כאשר אתם בוחרים את הרהיטים שימלאו את החלל, חשוב בתחילה לשים את הדגש על התאמה ופונקציונאליות. ערכו רשימה שתכיל את כלל הרהיטים שאתם זקוקים להם, תוך הוספת מידות של החדרים בהם יוצבו הרהיטים. שימו לב כי אתם מודדים את המקום ומתכננים אותו כך שהוא מספיק עבור הרהיט תוך התאמה נכונה לגודל החדר. וודאו כי ניתן לנוע בחלל החדר בקלות סביב הרהיט.

כמה רהיטים שכול משרד צריך:

בעלי משרדים גדולים או בינוניים, ידאגו למספר חפצים שחובה שיהיו במקום העבודה, ביניהם:

שולחנות עבודהכל עובד חשוב שתהיה לו עמדת עבודה שתתאים עבור מחשב נייח או נייד, עבור מרכזייה, וכלי כתיבה. התאימו את השולחנות לסוג העבודה של כל אחד מאנשי המקצוע.

כסאות נוחים ואורטופדיים –  כדי שהעובדים וגם אתם תוכלו לעבוד בנוחות, חשוב לבחור כסאות נוחים שניתן להתאים על ידי כיוון המשענת או המושב, תוך בחירת כסאות שמקנות תמיכה לשמירה על גו זקוף.

דלפק קבלה – גם דלפק הקבלה חייב להיות מתאים למרחב ולהכיל את כל מה שצריך עבור קבלה של לקוחות, כמו גם עבור המזכירה או הפקיד שיושבים בדלפק.

ריהוט חדרי ישיבות – אם יש לכם חדר ישיבות, מומלץ לרהט אותו בשולחן ישיבות גדול, כמו גם בכיסאות נוחים. בחדר זה מתקיימות שיחות וועידות שיקבעו את גורל העסק, וגם יניעו אותו קדימה. לכן חשוב שהוא יהיה נעים שימושי ומטופח.

ריהוט לחדר המתנה – גם חדר ההמתנה עליו להיות ראוי, לכן מומלץ לבחור מערכות ישיבה נוחות או כורסאות מתאימות לגודל המרחב, כמו גם שולחן קפה קטן. כדי לעצב חדר כזה ולהקנות רושם יוקרתי: מומלץ להציב ספרייה במקום ועליה להניח ספרי איכות לצד פסלונים או קישוטים קטנים.

עיצוב המשרד

לאחר ריהוט מרחב העבודה, מגיע השלב בו יש לעצב את המשרד. כיום, משרדים יכולים לצאת מהאזור האפור באמצעות קבלת השראה מאפליקציות עיצוב ומאתרים שעוסקים בתחום. את המשרד חשוב למלא באלמנטים חיים כמו עציצים, תמונות צבעוניות עשויות קנבס, שטיחים ופריטי נוי.

באמצעות שילובים נכונים ויצירת מרחב שבו ריהוט שמתכתב עם העיצוב והאלמנטים שבחלל – אפשר ליצור מקום עבודה שיהווה בית שני נוח ונעים עבורכם ועבור העובדים.

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ