חשיבות הניקיון במשרדי הייטק

במה שונה ניקיון של משרדי הייטק מניקיון של משרדים אחרים בתחומים שונים? התשובה היא שהוא לא שונה באופן מהותי: כאשר מדובר בסביבת עבודה שבה שוהים אותם אנשים במשך זמן רב מדי יום, חשוב לשמור על הניקיון ללא קשר לתחום העיסוק של החברה שאלה הם משרדיה.

עם זאת, קיימים כמה דגשים שרלוונטיים לתחום ההייטק ואשר בעטיים החשיבות של שמירה על ניקיון הספה במשרדים עולה אף יותר:

שעות העבודה המרובות

משרדי הייטק רבים עובדים בשעות פעילות שונות מאלה של משרדים רגילים, בין אם כדי להיות בקשר מול סניפים, ספקים ועובדים ברחבי העולם או פשוט כדי לסיים פרוייקטים מורכבים וגדולים במועד. העובדה שבמשך שעות כה רבות העובדים נמצאים אלה בחברת אלה, בחללים משותפים שיכולים להיות גדולים אבל עדיין רוויים בחיידקים ואורחים לא קרואים אחרים, מחייבת שמירה קפדנית על ניקיון כל פינה במשרד.

חשיבותו של כל בורג במערכת

משרדי הייטק ידועים ביעילותם היחסית, בפרט סטארטאפים שבהם כל עובד חשוב ואין שני אנשים שעושים בדיוק את אותו הדבר. במצב כזה שבו לכל בורג במכונה יש חשיבות בלעדית, אף אחד לא רוצה להגיע למצב שבו עורכים פרזנטציה חשובה בפני משקיעים פוטנציאליים אבל הסמנכ"ל שאמור להציג את התכנית העסקית בדיוק לא הגיע כי הוא חולה; או להיתקע עם פרוייקטים חשובים ללא אפשרות להמשיך פשוט משום שהעובד שאחראי על השלב הבא בפיתוח לא הגיע כמה ימים בגלל מחלה. גם במקרה הזה שמירה על ניקיון משרדים בהייטק מאפשרת לצמצם את הסיכון להידבק במחלות ולפספס ימי עבודה קריטיים.

רושם ראשוני בעיני משקיעים, לקוחות ושותפים

חברת הייטק בדרך כלל מעוצבות בסגנון "הייטקי": עיצוב מינימליסטי, חללים פתוחים, חדרי ישיבות ונוחות מקסימלית לצד אלמנטים המאפשרים לעובדים גם לצאת למנוחה קצרה מעבודתם המאומצת, כגון פופים, שולחנות משחק, מטבחון מאובזר וכן הלאה. דווקא על רקע העיצוב ההייטקי הזה, כל כתם קפה וכל גרגר אבק הופכים בולטים למרחק. אדם שנכנס למשרד מבחוץ, כלומר לא עובד בו ואיננו רגיל לעיצוב, יכול להבחין בקלות בכל דבר שמהווה ניגוד לקו העיצובי הנקי המאפיין משרדי הייטק. לכלוך מיותר עלול להרחיק את המשקיעים, הלקוחות, השותפים וכל אדם אחר – וחבל.

סיכום

חשוב להקפיד על הניקיון בכל היבט של החיים, גם בבית וגם בעבודה. בפרט, לשמירה על הניקיון בסביבת העבודה יש חשיבות רבה בכל עסק, משרד או חברה העוסקים בכל תחום שהוא – ומתוכם, לתחום ההייטק יש מאפיינים שבעטיים החשיבות של שמירה על הניקיון עולה אפילו יותר.

לכן, אם מדובר במשרד הייטק, מומלץ מאוד להקפיד על ניקיון המשרד שבעתיים לפני ביקור של שותפים או משקיעים פוטנציאליים, ובקביעות אם מדובר במשרד שמקבל לקוחות באופן תדיר. אפשר לבקש מן העובדים להשתתף בניקיון, לשכור עובד או חברת ניקיון משרדים – אבל העיקר הוא ליהנות מן היתרונות של משרד הייטק נקי.

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ