חשיבות ניקיון השטיחים בסביבת עבודה

שטיחים הם פריטים שבדרך כלל נהוג למצוא בבית ופחות במקומות עבודה. מאידך, במקומות עבודה מסוימים הם יכולים להוסיף מימד של יוקרה מחד או חמימות מאידך, לתרום לעיצוב הכולל או להיות בעלי אמירה כלשהי. לשטיחים מסוימים יש גם יתרונות כמו בידוד אקוסטי – ובקיצור, יותר ויותר משרדים וחברות מגלים את היתרונות של שטיחים עבור סביבת העבודה.
עם זאת, אולי משום ששטיחים עדיין נתפסים יותר כמו פריטים "של בית", עדיין רבים נוטים לשכוח או להזניח את הטיפול והתחזוקה בהם. ניקיון שטיחים חשוב מאוד לסביבת העבודה,

ויש לכך מספר סיבות:

1. שמירה על בריאות העובדים והלקוחות
אם שטיח נמצא בחלל שמשותף למספר עובדים שנמצאים יחד במשך שעות רבות ביום במהלך רוב השבוע, אזי הוא עשוי להיות מצע נהדר לגידול בקטריות ומקום מסתור אידיאלי לשלל טפילים לא קרואים. ככל שהשטיח בחלל הזה יהיה מלוכלך יותר, כך העובדים במקום (וכנ"ל גם לקוחות שנכנסים פנימה ושוהים במקום יותר ממספר שניות) יהיו חשופים יותר להדבקה הדדית במגוון מחלות או תופעות בלתי נעימות אחרות.

2. ניקיון השטיח משפיע על דעת הלקוחות
האם הייתם מעדיפים לרכוש מוצר או להזמין שירות במקום נקי או מלוכלך? גם אם לקוחות נכנסים למקום מבריק מניקיון שבו רק השטיחים מלוכלכים, עדיין התחושה הנוצרת במוחם היא של מקום מוזנח, ומכאן קצרה הדרך לרושם ראשוני של מקום לא מקצועי ואף מפוקפק.

3. שטיח נקי הופך את סביבת העבודה לנעימה יותר

לקוחות באים והולכים, חלקם לעיתים יותר קרובות וחלקם לכמה שניות בלבד – אבל העובדים חוזרים שוב ושוב לאותו מקום עבודה ושוהים בו שעות ארוכות מדי יום. ככל שסביבת העבודה הזו תהיה נקיה יותר כך יהיה נעים יותר לעבוד בה. עובדה: מחקרים מראים כי ככל שרמת הניקיון עולה כך עולים גם פיריון העבודה, המוטיבציה ויכולת הריכוז של העובדים.

4. גם שורת הרווח של העסק כולו מושפעת מהניקיון

זה אולי לא טריוויאלי, אבל ניקיון שטיחים משפיע ברמה עקיפה על העסק כולו, בשל העובדה שהכל קשור יחד: ככל שנעים יותר לעבוד בסביבת העבודה, ככל שהעובדים בריאים יותר ולא מחמיצים ימי עבודה בגלל מחלות או וירוסים, וככל שהלקוחות נהנים יותר לבקר במשרד וחשים נוח לרכוש בו מוצרים ושירותים – כך ההכנסות של העסק גדלות.

אמנם יש להוסיף לחישוב גם הוצאות על חברת ניקיון שטיחים או חומרי ניקוי, אבל בשורה התחתונה מדובר על הכנסות גדולות יותר והוצאות שגדלות רק במעט, כך שהרווח הכללי הופך את השמירה על ניקיון השטיחים לכדאי.

לסיכום

בשורה התחתונה, ככל שיותר משרדים משלבים שטיחים בעיצוב סביבת העבודה שלהם, כך חשוב לזכור את חשיבות השמירה על ניקיונם. ככל שתקפידו על כך יותר, כך תיהנו יותר לא רק משטיח נקי אלא גם משלל יתרונות נוספים.

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ