ניקוי כורסאות בד של המשרד

חשוב לשמור על ניקיון המשרד בו אנו עובדים. לנגב מדי פעם את האבק המצטבר על השולחנות, לטאטא את הרצפות, לשאוב שטיחים, להעביר מדי פעם מטלית לחה על משטחים אחרים ועוד. בין היתר, חשוב גם לשמור על ניקיון כורסאות הבד שיש במשרד – ולהלן כמה טיפים שיעזרו לכם במלאכה.

למה חשוב לשמור על ניקיון המשרד?

ראשית, העובדים עצמם בדרך כלל מרגישים טוב יותר במקום עבודה נקי ומסודר, הן מבחינה עסקית גרידא, שכן סביבת עבודה מלוכלכת הכוללת כורסאות שעליהן כתמים מכוערים עלולה לפגוע במוטיבציה ובתפוקה של העובדים; והן מבחינה בריאותית, משום שבאותן כורסאות שכבר מזמן לא פגשו חומר ניקוי עלולים להתפתח חיידקים, פטריות, עובש ויתר גורמים מזיקים שעלולים להביא לפגיעה ממשית בבריאות העובדים (ומכאן נובעת השפעה עסקית משנית, שכן פגיעה בבריאות מביאה לאובדן ימי עבודה ולהגברת תחלופת העובדים).

שנית, חשוב לשמור על ריהוט משרדי נקי גם בפני הלקוחות המגיעים לפגישה. לקוח שנכנס לסביבה נקייה יהיה קל יותר לשכנוע מאשר לקוח שמוצא את עצמו יושב על כורסה מוכתמת ולצידו ערימות ניירת וכוסות קפה משומשות.

כמובן שהדוגמאות הללו מתייחסות לכורסאות אולם רלוונטיות לשלל אלמנטים משרדיים אחרים שיש לנקות מעת לעת. אלא שבעוד שקל מאוד לנקות שולחן או דלפק, לא רבים יודעים איך לטפל נכון בלכלוך על כורסת בד.

כך תנקו כורסאות בד במשרד

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בעניין ניקוי ספות וכורסאות בד הוא שהמהירות היא עניין קריטי. אם נשפכה במקרה כוס קפה על הכורסה במהלך ישיבה, אם עובד הפיל עליה בטעות פסטה עם רוטב בהפסקת הצהריים, אם אחד הלקוחות הגיע עם ילד שהשאיר כתמי בוץ על הריפוד – חשוב למהר ולטפל בכתם כדי להגדיל את סיכויי ההצלחה להסרתו. המתנה ארוכה מדי עלולה לגרום לחומרים מסוימים להתקשות, להעמיק, לחדור לסיבי הבד ולפגוע בכורסא באופן בלתי הפיך.

באשר ללכלוך "יבש" כגון גרגירי חול, פירורי מזון, אפר סיגריות או חומרים דומים, אפשר בדרך כלל להסיר אותם באמצעות שואב אבק סטנדרטי; אולם כאשר מדובר בלכלוך נוזלי שנשפך או טפטף על הכורסה, בדרך כלל אין ברירה אלא להשתמש בחומר ניקוי – וכאן מדובר בנושא עדין שיש לתת עליו את הדעת:

לא כל חומר ניקוי מתאים לניקוי של כל כורסת בד! יש חומרי ניקוי עוצמתיים המכילים חומרים פעילים שעלולים דווקא לפגוע בכורסה ולהחמיר את מצבה במקום לנקות אותה. לכן יש לבדוק תחילה את ההשפעה של חומר הניקוי בפינה נסתרת של הכורסא, ורק לאחר שוידאתם כי לא נגרם נזק – להשתמש בחומר על פי הוראות היצרן.

סיכום

כורסאות בד במשרד יכולות להיות מקום ישיבה נעים ונוח הן לעובדים והן ללקוחות, ובתנאי שהן נקיות. הזנחה של פעולת הניקוי עלולה לפגוע בעובדים ובלקוחות, לכן מוטב להקפיד על תדירות ניקוי קבועה על פי ההנחיות.

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ