בחירת מקרר אינטגרלי – המדריך המלא

המטבח מהווה חלל מרכזי בבית ורבים טוענים כי הוא הלב הפועם של הבית. המטבח משמש את הדיירים לבישול, לאפייה ולהכנת ארוחות לבני המשפחה, וכיום המטבח המודרני פתוח לעבר הסלון ומהווה מקום מפגש לשיחות נפש ולבילוי משותף. לכן, חשוב לתכנן היטב את עיצוב המטבח ולהתאימו להרגלי הבישול והאירוח של הדיירים, יש לבחור נכון רהיטים למטבח, מוצרי חשמל, כיריים גז או אינדוקציה, משטחי עבודה משיש ומחומרים נוספים, אי (בהתאם לגודל החלל) ולהתאים את פינת האוכל לעיצוב הכללי במטבח ובסלון.

כאשר מעצבים את המטבח החדש או משפצים את החלל, רבים מחדשים גם את מוצרי החשמל, ואחת האפשרויות הפופולריות היא לבחור מקרר אינטגרלי בהתאמה לצרכים האישיים של בני המשפחה. מקרר אינטגרלי הוא פריט עיצובי לכל דבר ועניין, הוא משתלב בהרמוניה עם העיצוב הכללי במטבח ומקנה מראה יוקרתי ומרשים מאוד.

מקרר אינטגרלי – מידע כללי

מקררים מגיעים במגוון רחב של גדלים, צורות, צבעים ורמות גימור. יש שני סוגים עיקריים של מקרר למטבח – דגמים רגילים ודגמים אינטגרליים. מקרר רגיל מתאים לכל מטבח ביתי, כמובן בהתאם לגודל המכשיר ושטח המטבח, המקרר מגיע עם מקפיא עליון או תחתון, דלת אחת, שתי דלתות או יותר דלתות, וחזית המקרר חשופה לכן המכשיר מהווה חלק בלתי נפרד מהמטבח ומעיצוב החלל.

מקרר אינטגרלי, בשונה ממקרר רגיל, משתלב בגומחה ייעודית בארונות המטבח, לכן חשוב להתייחס לגודל הגומחה כאשר בוחרים את המכשיר. כאשר נכנסים למטבח בבית לא ניתן לראות את חזית המקרר ויש לפתוח דלת של ארון, כאשר דלת המקרר צמודה לדלת הארון. לכן, זהו פתרון אסתטי מושלם לעיצוב מטבחי יוקרה, והדגם האינטגרלי תורם באופן משמעותי לעיצוב הבית והמטבח, הוא נוח לשימוש והתחזוקה שלו פשוטה.

יש סוגים ודגמים שונים של מקררים אינטגרליים, הסוגים העיקריים שניתן לרכוש הם:

  • מקרר אינטגרלי דלת אחת ללא מקפיא, החל מרוחב 51 ס"מ, מתאים לדירות רווקים, לזוגות צעירים, למשפחות עם ילד אחד או שניים ולדירות עם מטבח קטן.
  • מקרר אינטגרלי מקפיא תחתון ברוחב החל מ-51 ס"מ, מתאים לרווקים, למשפחות צעירות ועוד.
  • מקרר אינטגרלי מקפיא עליון עם שתי דלתות (דלת עליונה ודלת תחתונה) המתאים בעיקר למשפחות עם 2 ילדים ומעלה ולמי שמרבה לבשל ולאחסן מזון במקרר ובמקפיא.
  • מקרר אינטגרלי מלא ברוחב 120 ס"מ עם שתי דלתות או יותר, מתאים למטבחים גדולים ולמשפחות גדולות.
  • מקרר אינטגרלי ענק עם 4 דלתות המורכב משתי יחידות מחוברות, מתאים למשפחות גדולות ולמי שמאחסן מזון קפא בכמויות רבות.

בנוסף, ניתן לרכוש מקפיא אינטגרלי ללא מקרר, יש מגוון גדלים וצורות.  

איך לבחור מקרר אינטגרלי למטבח בבית?

בחירת מקרר אינטגרלי למטבח הביתי מתחילה במדידות מאחר ויש לקחת מידות מדויקות של הגומחה בארונות המטבח, אלא אם רוכשים קודם את המקרר ורק אז מבצעים עבודות נגרות. כדי לבחור נכון את המקרר האינטגרלי יש להתייחס לגורמים הבאים:

 

  • גודל – המקרר חייב להתאים לגודל הגומחה הייעודית, יש להשאיר מרווח של כמה ס"מ מהקיר לצורך אוורור יעיל ולמניעת התחממות המנוע.
  • עיצוב – יש מגוון עיצובים ודגמים, לכן חשוב לערוך סקר שוק מקיף, לבדוק עיצובים שונים ולהתייחס לצרכים האישיים.
  • צרכים ייחודיים – יש להתייחס לצרכים הייחודיים שלכם מבחינת שטחי אחסון, פונקציות ואפשרויות, אבזור פנימי, אופציות משתמש ועוד. 
  • נוחות ותחזוקה – המקרר נמצא בשימוש תכוף לכן הוא חייב להיות נוח וקל לתחזוקה.

 

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ