הנוחות של כיסאות משרדיים

בחירת הרהיטים בכל משרד, באשר הוא, חייבת להיות מושכלת. אחד הרהיטים החשובים ביותר, ללא צל של ספק, הוא הכיסאות המשרדיים למיניהם. עליהם תיעשה מרבית העבודה במשרד, כך שסביר שכל אדם העובד במשרד יישב על הכיסא שעות ארוכות מדי יום, אפילו ברצף. במצב הדברים הזה, ברור מדוע בחירת הכיסאות המשרדיים לא יכולה להתבצע מבלי שמקדישים תשומת לב ניכרת לנוחות הישיבה עליהם והשימוש בהם. כך מונעים את הנזקים הגופניים – בשנים האחרונות, פורסמו שורה ארוכה של מחקרים רפואיים שמצביעים על הנזקים האפשריים של ישיבה ממושכת וסיזיפית לגוף האדם. החשש כיום הוא שאדם העובד בישיבה יסבול מכאבים באזורים שונים, דוגמת כאבי גב או צוואר. אם מוסיפים לכך את העבודה הנעשית מול המחשב, כיאה למאה ה-21, ברור כי רשימת הנזקים רק הולכת וגדלה: מעבר לבעיות ראייה, אפשר להצביע על פגיעות במפרקים, למשל, הגורמות לנזק עצום בטווח הארוך.

העמדת הנוחות במרכז

כיסאות משרדיים אורתופדיים, המותאמים בצורה מלאה למאפייני האדם שיושב עליהם ולסוג העבודה הנעשית עליהם, יכולים למנוע אחוז ניכר מהנזקים הפוטנציאליים שהוזכרו מעלה. כאשר הכיסא הוא אורתופדי במלוא מובן המילה ומתוכנן בצורה חכמה על ידי חברה הפועלת בתחום, השימוש בו הופך לבטוח פי כמה. גם בתנאים האלה מומלץ שלא לעבוד ברציפות בישיבה שעות ארוכות, אלא לקום מדי פעם ולהפעיל את הגוף, אך נקודת ההתחלה של העובד היא טובה הרבה יותר. אם נחזור לפן המחקרי, אפשר להצביע על ממצא חשוב נוסף העולה ממחקרים רבים שנערכו בכל רחבי העולם: המחקרים מצביעים על כך שתפוקת העובד, כשהוא עובד בתנאי נוחות מבחינתו, עולה פלאים. התמונה הופכת לברורה יותר כאשר מדברים על עבודה מונוטונית הנעשית לאורך זמן, למשל, עבודה מול מחשב – אשר עשויה "לשחוק" את העובד מהר מאד.

כיסאות משרדיים איכותים תורמים לבריאות הגוף

כאשר העובד בוחר בכיסא ישיבה נוח בכל מאת האחוזים, גדלים הסיכויים שהוא יתמיד בישיבה עליו, כמו גם שעבודתו לא תיפגע עקב תחושה של חוסר נוחות הנוצרת אצלו. המשמעות הישירה של כך היא שהעובד יכול לבצע פעולות שונות בצורה ממושכת ויעילה יותר, עובדה המגדילה בצורה ניכרת את התפוקה שלו. זו בדיוק הסיבה בגינה אסור להתפשר בבחירה של כיסאות לעובדים ועל אחת כמה וכמה כיסאות מנהלים, כשמומלץ מאד שגם העובד עצמו ישתתף בבחירה, למשל, החלטה על הכיסא המתאים לו ביותר רק לאחר שהוא מתנסה בישיבה עליו. עם כל הכבוד לרצון לצמצם ככל האפשר את הוצאות העסק, כיסאות הם לא הפריט לגביו מומלץ להתפשר, כך שרצוי להעדיף כיסאות מחומרים איכותיים, להם אחראיות חברות מובילות בתחום.

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ