הייצוגיות של שולחנות מנהלים במשרד

אחת ממטרות העל של כל משרד, גדול או קטן כאחד, היא לשדר ייצוגיות. זו הסיבה בגינה אנשי המשרד מקפידים להתלבש בצורה הולמת ומכובדת ומקפידים ליצור את הרושם החיובי ביותר בקרב הלקוחות. לא כולם מעניקים לכך את תשומת הלב הראויה, אבל גם העיצוב הכולל של המשרד משפיע על הייצוגיות של אנשיו, כמו גם על האופן בו המשרד נתפס בעיני כל מי שנכנס אליו. כפי שתראו מיד, הבחירה של הריהוט המשרדי בכלל, ושל השולחנות המשרדיים בפרט, חייבת להיות מוקפדת. הפן הייצוגי של השולחנות – שולחן מנהל מעוצב נחשב לאחד הרהיטים המרכזיים ביותר בכל משרד, ללא כל ספק. גם כשמתבוננים על ההיבט האסתטי, התמונה ברורה – שולחן מעוצב היטב יתרום במידה ניכרת למשוואת הייצוגיות של המשרד. הוא ימשוך אליו תשומת לב חיובית, אפילו יותר מאשר ריהוט משרדי אחר, וכן יאפשר למתג את המשרד כמוביל בתחומו. מנגד, כמובן, שולחן אשר נראה זול מדי עלול ליצור רושם שלילי, כשלעיתים הפגיעה שלו בעסק הנתון היא אנושה.

השולחן צריך להיות המכובד ביותר למראה, בייחוד אם לוקחים בחשבון שאלו המשתמשים בו הם האנשים הבכירים ביותר בחברה: אם הם לא ישתמשו בשולחנות יוקרתיים, אז מי כן? בהמשך לכך, הרי שכל ישיבה או פגישה הנעשית סביב שולחן המעוצב היטב תיצור כבר בנקודת ההתחלה רושם ראשוני חיובי, שעשוי למתג את המנהל ואת החברה כולה כמקצועיים בתחומם. ניתן להצביע על מסקנה כמעט חד משמעית: במשרדים המעוצבים באופן יוקרתי, עם פריטים שמשדרים איכות, גדלים בצורה ניכרת הסיכויים לכך שכל פגישה תפיק את המקסימום לו מצפים אנשי העסק.

ההיבט הפונקציונלי של השולחן

שולחן מנהלים, עם כל החשיבות של הפן האסתטי שלו, הוא שולחן שצריך לשמש את אנשי העסק הבכירים באופן שוטף. הניהול נעשה באמצעותו ובעזרתו, וכך גם פעולות שמגדירות את עתידו של העסק. לכן, ברור מדוע אסור להתפשר כהוא זה בטיב השולחן שבוחרים, שצריך להיות הנוח ביותר לשימוש שיש. המנהל הממוצע יישב שעות ארוכות מדי יום סביב השולחן, כאשר ישיבה שאינה נוחה עלולה לפגוע באופן שבו המנהל מבצע את הפעולות שמגדירות את תפקוד החברה בראשה הוא עומד. זו הסיבה בגינה צריך לבחור בטופ שבטופ, בשולחנות העשויים מחומרי גלם שיוצרו על ידי החברות המובילות ביותר, תוך הנדסת אנוש מוקפדת.

המלצה מועילה שלנו היא לא להתפשר בבחירת רהיטים משרדיים, ובטח לא על שולחנות המיועדים לאנשים העומדים בראש המשרד. הבחירה צריכה להיות בשולחנות שהם לא רק מעוצבים היטב, אלא גם נוחים ומותאמים למאפיינים הפיזיים של המנהל ולדפוסי העבודה שלו. כדי לשמור על סביבת עבודה נקייה ומסודרת, מומלץ לבחור בשולחנות בהם פתרונות אחסון הולמים, או לכל הפחות להצטייד גם בארונות משרדיים. מכיוון שחלק ניכר בעבודת המנהל כיום נעשה באמצעות מחשב, מומלץ להעדיף שולחנות אשר מותאמים לעבודה עם מחשב, למשל, כוללים מגירה למקלדת או מקום להשמת מארז המחשב.

התאמת השולחן למשרד

שולחנות מנהלים בהתאמה אישית צריכים להיבחר רק לאחר שבוחנים היטב את מאפייני המשרד, או אפילו העסק ומתאימים אליהם את השולחן והרהיטים השונים האחרים. זה מתחיל עם המימדים הפיזיים של השולחן, שצריכים לעמוד בקנה אחד עם שטח החדר ועם הריהוט האחר שיש בו. מנהל אשר מארגן חדר ובו השולחן תופס שטח נכבד "מדי" מסתכן בכך שהמראה הכולל של החדר יהיה מבולגן ועמוס מדי, כאשר סכנה משמעותית אחרת היא פגיעה בשגרת הפעילות של המשרד. ההחלטה לגבי שולחן המנהלים הספציפיים צריכה להתקבל גם לאחר שחושבים היטב מהי האווירה שרוצים ליצור במשרד, פונקציה של הפעולות שנעשות בו. אם שולחן המנהל מיועד לפגישה עם לקוחות או משקיעים פוטנציאליים, דוגמא נפוצה מאד, הרי שייתכן שהוא יעדיף שולחנות שנראים פחות רשמיים ומשדרים חמימות ואינטימיות: שולחנות מגוונים בהירים של עץ, למשל. מנגד, מנהל אשר מעוניין למתג את העסק שלו כמודרני וכמתקדם בתחומו, כמו גם לפנות לקהל יעד צעיר יותר, יכול בהחלט להעדיף שולחנות המשלבים בתוכם אלמנטים ממתכת או זכוכית, מה שיוצר מראה "הייטקיסטי" יותר.

כמובן שגם התקציב צריך להיכנס לתמונה, כמו בכל החלטה עסקית אחרת. סקירה של התחום מראה ששולחנות מנהלים כיום מגיעים בטווח רחב מאד של מחירים. עם זאת, כיאה לחשיבות השולחנות והאנשים שעתידים להשתמש בהם, נראה שזהו לא הפרמטר בו מומלץ לחסוך במשרד. רצוי לרכוש שולחנות משרדיים איכותיים, המשדרים יוקרה ועשויים מחומרי גלם איכותיים ועמידים לאורך זמן. אחת ממטרות העל של כל משרד, גדול או קטן כאחד, היא לשדר ייצוגיות. זו הסיבה בגינה אנשי המשרד מקפידים להתלבש בצורה הולמת ומכובדת ומקפידים ליצור את הרושם החיובי ביותר בקרב הלקוחות. לא כולם מעניקים לכך את תשומת הלב הראויה, אבל גם העיצוב הכולל של המשרד משפיע על הייצוגיות של אנשיו, כמו גם על האופן בו המשרד נתפס בעיני כל מי שנכנס אליו. כפי שתראו מיד, הבחירה של הריהוט המשרדי בכלל, ושל השולחנות המשרדיים בפרט, חייבת להיות מוקפדת.

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ