מהו עיצוב מסחרי ומהם היתרונות שלו?

תחום העיצוב, כפי שאנחנו יודעים, מתחלק לתחומים שונים. אומנם החלק העיקרי והמשמעותי שלו מתייחס לעיצוב פנים של מבני מגורים, אך הוא לא התחום היחידי. עם השנים, גדל כל התחום של עיצוב חנויות ובתי עסק.

באופן טבעי, חנות, מסעדה, בית קפה או כל מקום אחר שפונה ללקוחות ונועד לשווק מוצרים או שירותים, לא יכול להתבסס על מאפיינים של עיצוב פנים לדירת מגורים, אלא הוא חייב להתבסס על עיצוב מתאים ורלוונטי עבורו. לשם כך בדיוק, נוצר ענף של עיצוב חללים מסחריים .

מה זה עיצוב מסחרי?

הרעיון של עיצוב מסחרי הוא מאוד פשוט להסביר. הכוונה לתכנן ולעצב את המקום באופן שיכול לשרת את הצרכים של בית העסק, במטרה למשוך אליו לקוחות אשר ירצו להשתמש בשירותיו של המקום או לרכוש את מוצריו, ובו יוכלו ליהנות מחוויית קנייה ייחודית.

למשל, אם אנחנו מחליטים לפתוח מסעדה, בית קפה או כל מקום אחר שמארח לקוחות באופן קבוע ומציע להם אוכל ושתייה, אז אנחנו נרצה לעצב את המקום באופן כזה שיהיה להם נעים לשבת בו והם ירצו לחזור אליו מעת לעת. זה נכון כמובן גם לגבי חנויות, משרדים, וכל מקום אחר שמארח לקוחות באופן קבוע.

צריך להדגיש, שכל מקום כזה מעוצב בצורה שונה. כלומר, אנחנו נמצא עיצוב מסחרי שמתאים למסעדות, בתי קפה, פאבים, לצד זה אנחנו נמצא מאפיינים של עיצוב שמתאימים יותר לחנויות ובתי מסחר אחרים ועוד. כל מקום יש לו את המאפיינים שלו, בהתאם לסוג המוצרים והשירותים שהוא מספק, סוג הלקוחות וכן לסגנון העבודה במקום ולצרכים של העובדים.

מה היתרונות של עיצוב מסחרי

לענף של עיצוב מסחרי יש מספר יתרונות שבאים לידי ביטוי בצורות שונות:

ראשית, הוא מאפשר לנו לייצר סביבת עבודה איכותית ויעילה עבור העובדים, תוך כדי סנכרון עם הצרכים של הלקוחות. כלומר, העיצוב אמור להתייחס לשני הקהלים ביחד ולא רק לקהל אחד ספציפי.

שנית, עיצוב מסחרי מאפשר לייצר קונספט של עבודה, קונספט של עיצוב וסגנון שיווק ומכירה בצורה מסוימת. אנחנו יכולים להחליט על האופן בו נמכור את המוצרים והשירותים שלנו לקהל הלקוחות, ובהתאם נעצב את המקום באופן המתאים לכך. ניתן לראות זאת למשל בחנות כמו איקאה, שמעוצבת בצורה מסוימת, בהתאם לאופן בו מוכרים את המוצרים ללקוחות.

שלישית, העיצוב יכול להשתלב עם אלמנטים שונים של פרסום ושיווק. כלומר, אפשר לתכנן ולעצב את המקום עצמו, באופן כזה שהעיצוב ישרת את התהליך ולא יהיה חלק נפרד ממנו. זה נכון גם לתכנון המקום, אך גם לכל מה שקשור לשימוש בצבעים, חומרים ואלמנטים שונים שיכולים לעטוף אותו.

ארבע, העיצוב יכול לשרת אותנו במשך זמן רב, הוא לא דורש שינוי, אלא רק אם נרצה לחדש את המקום ואז גם נוכל לחדש מאפיינים שונים של העסק ושל קונספט העבודה מול הלקוחות שמגיעים אלינו.

 

 

image/svg+xml image/svg+xml

שנתכנן ביחד שינוי אווירה במשרד?

השאירו מספר טלפון ונחזור אליכם

לייעוץ ראשוני חייגו זמינים בוואטצאפ